OBRAZEM: Na barumce padaly stovky pokut, přesto byl letošní ročník jedním z klidnějších

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Jubilejní ročník Barum Czech Rally Zlín přitáhl na Zlínsko davy dychtivých fanoušků motorismu. Na jejich bezpečnost a veřejný pořádek dohlížely desítky policistů. I přes množství rozdaných pokut hodnotí policisté letošní barumku jako jednu z klidnějších.

Od středy se policisté vydali do ulic, kde dbali na dodržování dopravních předpisů. „Policejní hlídky odhalily téměř 300 dopravních přestupků, z nichž se podstatná část týkala překročení nejvyšší povolené rychlosti. To se výjimečně týkalo  i účastníků soutěže,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Páteční městské rychlostní zkoušce předcházela složitá dopravní situace na úseku mezi Napajedly, Otrokovicemi a Zlínem. „Samotná noční rychlostní zkouška proběhla z pohledu policie bez mimořádných událostí. Přesto museli policisté zajistit tři osoby pro neuposlechnutí výzvy,“ dodal Jaroš.

Na pomoc dorazil i vrtulník policejní letecké služby. Ten byl užitečnáý hlavně při koordinaci dopravy, odhalování závažných dopravních přestupků nebo při monitorování odstavných parkovišť. Osvědčil se však i při zásazích mimo soutěž. „V pátek pomáhal vyhledat nákladní soupravu s cisternou, která opakovaně zapadla v Lípě na trati sobotní rychlostní zkoušky Pindula. V sobotu se zase vrtulník připojil k pátrání po pachatelích, kteří se v jednom ze zlínských supermarketů dopustili nebezpečného vyhrožování,“ sdělil mluvčí.

Podle Jaroše právě i díky zúčastněným policistům patřil letošní ročník mezi ty poklidnější. „Což ovšem neznamená, že by policisté během víkendu neměli žádnou práci. Opak je pravdou, vždyť jen během soboty přijalo operační středisko bezmála dvě stovky oznámení na linku 158,“ zdůraznil Petr Jaroš.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR