Od Uničova do Šumvaldu to řidičům klouzalo, a to přesto, že je srpen

UNIČOVSKO – V neděli 29. srpna asi od 13. hodiny to řidičům jedoucím po silnici z Uničova na Šumvald hodně klouzalo, a to přesto, že teploty jsou vysoko nad bodem mrazu. Asi na čtyřkilometrovém úseku byla totiž na silnici vyteklá nafta. Dvě auta díky tomu dostala smyk a havarovala.

Štěstí nestálo na straně 28letého řidiče Volva, který měl dostat na znečištěné silnici smyk, vyjet mimo vozovku a zde narazit do listnatého stromu. Následovala nehoda Nissanu, který řídila 44letá žena. I její vůz se měl ze stejných příčin dostat do smyku, po kterém skončil v protisměru a zde narazil do náklaďáku. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 160 000 korun. Na místě zasahovali i hasiči, kteří museli naftu odstranit ze silnice. „V průběhu jejich zásahu byl úsek neprůjezdný, a proto museli policisté odklánět dopravu. Zhruba po jeden a půl hodinovém omezení došlo v místě ke znovuobnovení provozu. Úsek byl průjezdný s opatrností, povolenou rychlostí 30 km/h,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová. Policisté se snaží zjistit původce znečištění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line