Opilý cizinec obtěžoval cestující mikrobusu na D1. Na benzince si na něj počkali policisté

ilustrační foto

VELKÝ BERANOV – Namol opilého cestujícího měl v pátek ve svém mikrobusu řidič na dálnici D1. Muž svým chováním obtěžoval ostatní, a tak musel být z vozu odveden policií. Skončil na záchytce, kde nadýchal téměř čtyři promile.

Řidič mikrobusu projíždějící po D1 kontaktoval v pátek 27. srpna po sedmnácté hodině policii s tím, že má ve vozidle opilého muže, který se chová nevhodně. Po odbočení z D1 na benzinku na mikrobus již čekala policejní hlídka. „Policisté vyzvali cestujícího k prokázání totožnosti, což silně podnapilý muž opakovaně odmítl a s policisty nespolupracoval. Policisté proto muže za pomoci donucovacích prostředků zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Test na alkohol, který čtyřiatřicetiletý Slovák absolvoval hned po příchodu na záchytku, ukázal 3,66 promile. Muž je nyní podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejného pořádku, který bude projednávat místně příslušný správní orgán.