Povodí Moravy zahájí rekonstrukci vodní nádrže Křetínka v Letovicích

Zdroj: Povodí Moravy

BLANSKO – Podnik Povodí Moravy na konci srpna zahájí rekonstrukci vodního díla Letovice, známého jako přehrada Křetínka. Rekonstrukce má nejen zlepšit protipovodňové funkce a zvýšit bezpečnost vodní nádrže, ale také odstranit sedimenty ze dna nádrže.

Cílem rekonstrukce je ochrana přehrady a území pod ní na kontrolní desetitisíciletou povodeň. Dojde k rekonstrukci přelivu, spadiště a skluzu. Kvůli pracím dojde ke snížení hladiny v nádrži, které navíc umožní prohlídku a opravu návodního líce hráze a především těžbu sedimentů. „Rekonstrukci hráze vodní nádrže Letovice zahájíme na přelomu srpna a září, hlavní stavební práce pak proběhnou po snížení hladiny vody v nádrži, kterou zahájíme v září. Současně s tím jsme připravili projekt odstranění sedimentu,“ řekl generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák. Rekonstrukce vodní nádrže Letovice potrvá 32 měsíců a vyžádá si investici ve výši 230 miliónů korun. Rekonstrukce a modernizace kvůli zvýšení bezpečnosti vodních nádrží udělalo Povodí Moravy v loňském roce na přehradách Boskovice a Koryčany.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.