Připraveno! Nová školka ve zlínské nemocnici otevírá 1. září

Foto: KNTB

ZLÍN – Nově postavená mateřská školka v areálu zlínské nemocnice se chystá uvítat první děti. Rodičům nabízí třináctihodinový provoz včetně víkendů, moderní prostředí a předškolní výuku nabitou volnočasovými aktivitami. Provoz zahájí ve středu 1. září.

Školku se podařilo postavit a vybavit během několika měsíců. Podle vedoucího Oddělení správy budov KNTB, Martina Nedbálka, k tomu přispělo vysoké pracovní nasazení stavební firmy. „K postavení celého objektu potřebovala o měsíc méně času, než se přepokládalo, moc nám tím pomohla. Mateřskou školu jsme bez problémů zkolaudovali a už je také zapsána v katastru nemovitostí,“ sdělil Nedbálek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Troufám si říci, že máme nejmodernější školku ve Zlíně, postavená a vybavená je podle nejnovějších trendů. Mezi její velké přednosti patří i množství přirozeného světla ve vnitřních prostorách,“ prohlásila Jiřina Kovářová, ředitelka firemní školky.

Mateřinka slibuje výchovu podle moderních výukových trendů

Školku tvoří dvě třídy, jejichž kapacita je 28 dětí. Určená je především pro děti zdravotníků, své potomky však přihlásili i rodiče, kteří v nemocnici nepracují.

Učitelé si dali za cíl vzdělávat předškoláky podle moderních výukových trendů zaměřených na zážitkovou pedagogiku. Děti se seznámí se zdravotnickými tématy, jako je lidské tělo či zdravý životní styl. Velký důraz chtějí klást na spolupráci s rodinami a rozvoj individuálních dovedností každého žáčka v kolektivu dětí. „Budeme spolupracovat s řadou škol, s mnoha školskými zařízeními a organizacemi, například s Domem dětí a mládeže Astra Zlín, zlínskou zoologickou zahradou, se složkami Integrovaného záchranného systému nebo třeba s Univerzitou Palackého v Olomouci,“ doplnila Jiřina Kovářová.