Prostějov si gurmány hýčká, Restaurant Day střídá Festival jídla

Restaurant Day má nastavenou laťku stále vysoko, foto: facebook

PROSTĚJOV – Sotva jedna akce končí, na druhou je možné se těšit. V Prostějově v neděli proběhl první post-covidový Restaurant Day. Nabídl dobroty, za které by se nemuseli stydět ani ti nejproslulejší kulináři, servírované v kvalitě hodné michellinské kvězdy. Další akce pro gastro fajnšmekry se chystá na září.

Restaurant Day má v Prostějově tradici. Není nad to nemuset v kýženou neděli řešit oběd v domácích podmínkách a jít si pochutnat na tom, co pro veřejnost připravili místní nadšenci a laičtí kuchaři. Letošní akce se opět setkala s obrovským zájmem. Během hodiny bylo vyprodáno.

Paella, miniburgery, chobotničky, zákusky, sirupy, ale i domácí pivo. Nabídka dobrot byla různorodá a rozhodně si přišel na své každý. Ani nestálé nedělní počasí návštěvníky akce neodradilo. „Všechno jídlo mizelo raketovou rychlostí,“ potvrdila Anna Vysloužilová, která na akci jezdí opakovaně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ti, kdo srpnový Restaurant Day nestihli, ale nemusí smutnit. V Prostějově se bude mlsat i v září. Ve dnech 17.-18. září proběhne historicky první Festival jídla. „Tuto akci jsme plánovali už na loňský rok, ale bohužel nebylo možné ji kvůli epidemiologickým opatřením uspořádat. Myšlenku jsme ale nevzdali, a tak s tímto pilotním projektem přicházíme letos. Budeme potěšeni, pokud se společně s námi zapojíte do zcela nového projektu, který má za cíl oživit centrum našeho města a pobavit hned několika způsoby Prostějovany i jeho návštěvníky,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.

„Jedná se o akci, která propojí originální gurmánské pochoutky se zajímavými kulturními zážitky. Během dvou dnů můžete navštívit zapojené restaurace a kavárny v našem městě, kde ochutnáte výborné degustační menu či jednohubky. Zároveň před těmito podniky budou vystupovat místní umělci. Ve společnosti nejen svých přátel, ale také řady dalších nových tváří, budete moci zažít příjemné chvíle. Festival jedinečných chutí nabízí možnost dobře stráveného času, vytvoření pohody a pocitu volnosti. Sami se můžete rozhodnout, co ochutnáte, co vypijete a co budete poslouchat ve vybrané společnosti. Věřím, že po dnech boje s koronavirem si všichni zasloužíme trochu SI UŽÍT!,“ dodává Milada Sokolová.

foto: facebook