Se začátkem školního roku končí v Olomouci prázdninová omezení MHD

OLOMOUC – Olomoucká MHD je připravená na školáky, kteří od středy začnou chodit do školy. Ruší prázdninová omezení autobusů, v tramvajovém provozu dochází k některým změnám. V platností zůstávají pouze omezení kvůli stavbě mostu na Masarykově třídě a stavbě tramvajové tratě na Nových Sadech.

Od středy 1. září budou se začátkem školního roku ukončena prázdninová omezení na linkách číslo 12, 13, 14, 19 a 21 a znovu budou provozovány všechny posilové a školní spoje. Linka číslo 16 bude i nadále provozována podle výlukového prázdninového jízdního řádu s platností od 12. dubna 2021. Linka číslo 13 bude z důvodu uzavírky Masarykovy třídy nadále vedena mezi zastávkami Hlavní nádraží a Vejdovského obousměrně po objízdné trase přes zastávky 17. listopadu a Envelopa. Zastávka Kosmonautů nebude obsluhována. Linka je provozována pouze v pracovních dnech. U linek, které nejsou uvedeny, nedochází k žádným změnám.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Od středy 1. září dochází také ke změně v provozu tramvají. Na linkách číslo 1, X4, 7 a U zůstávají v platnosti v pracovní dny i ve dnech pracovního klidu stávající jízdní řády. Na linkách číslo 3 a 5 bude v pracovní dny platit nový jízdní řád, dny pracovního klidu zůstávají beze změn. Nový jízdní řád pro linku číslo 3 najdete ZDE a pro linku číslo 5 ZDE.