Startuje Wolkrův Prostějov, letos po čtyřiašedesáté

ilustrační foto

PROSTĚJOV – V českých luzích a hájích patrně není básníka, umělce, ani vzdělance, který by neslyšel o Wolkrově Prostějovu. 64. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie proběhne od 31. 8. do 4. 9. 2021.

Pro prkna, co znamenají svět, je Wolkrův Prostějov ideálním odrazovým můstkem. Zazářit a začít zde sólovou dráhu se zde v mládí podařilo nejednomu umělci. Daleko větší přínos má ale přehlídku pro obecnou formaci kulturní scény.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Letošní 64. ročník se koná pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka, hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a primátora města Prostějova Františka Jury, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury.

Zahájení a předání symbolického klíče od městských bran proběhne v úterý 31. srpna ve 20.00 hodina na náměstí T.G.Masaryka. Čtyři dny prezentace sólových recitátorů budou prolínat semináře i divadelní představení. Nenechte si ujít letošní ročník, bude stát určitě za to!

Wolkrův Prostějov finančně podpořil Olomoucký kraj.