Svobody si moc neužil, opět se ocitl ve vazbě

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

TRUTNOVSKO – Sedmkrát trestaný recidivista byl propuštěn po dvou letech z vězení a zanedlouho měl začít s krádežemi drobného zboží, dokonce i pohonných hmot. Pátrali po něm po celém kraji, nakonec se mu stala osudnou silniční kontrola. Muž se následně policistům k trestné činnosti přiznal.

Šestadvacetiletý recidivista byl minulý měsíc propuštěn z vězení a s krádežemi údajně opět začal již třetí den, co se ocitl na svobodě. Policie ho v posledních dnech zadržela při silniční kontrole a obvinila ho z nejméně dvanácti trestných činů po celém kraji. Celková škoda byla zatím vyčíslena na 140 tisíc korun, jedná se o krádež alkoholu, oděvů, benzínu, drogerie či techniky. Od pátku je dotyčný stíhán vazebně. „Trutnovští kriminalisté shromáždili dostatek důkazního materiálu a muže obvinili z přečinů krádeží spáchaných ve formě pokračování, za což mu v případě uznání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodává policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.