Bydlíte v Příbrami a máte doma zlobivého psa? Nepřehlédněte pomoc zdarma!

Ilustrační foto: Pexels

 

PŘÍBRAM – Pes je nejlepší přítel člověka, o tom není pochyb. Ale i nejlepší přítel musí být vychovaný, aby svému majiteli a okolí nepřidělával starosti. Nevychovaný pes je důsledek nedostatku informací ve správný čas. Mnozí majitelé se snaží, ale nevědí jak na to. A těm město  nabídne setkání se zkušeným psovodem.
Už od začátku srpna je ve městě otevřen nový psí park, který je vhodným místem na socializaci psů. A právě zde se 18. září uskuteční seminář nazvaný Vychovaný pes je bezpečný pes. Je určen laické kynologické veřejnosti. Akce by měla napomoci předcházet problémovému chování psů.

„Problémové chování psů na veřejnosti může leckdy přinést zásadní komplikace. Abychom pomohli majitelům psů případným konfliktům předejít, pořádáme výše zmíněný seminář. Přihlášení účastníci se pod dohledem psovoda, který má zkušenosti s výcvikem policejních psů a napravováním problémového chování psů, seznámí se základními povely pro ovladatelnost a poslušnost.

Majitel psa bude taky seznámen s právními dokumenty, které upravují pohyb psů ve městě Příbram,“ uvedla k připravovanému semináři, který se koná v rámci programu prevence kriminality Lucie Máchová.

Seminář je pro veřejnost zdarma, ovšem z důvodu omezené kapacity je nezbytné se předem objednat na telefonním čísle 770 142 769. S sebou si pak nezapomeňte vzít: vodítko, obojek, pamlsky, nebo hračky, které má pes rád a vodu pro psa včetně misky. Pes, který se semináře zúčastní, nesmí být ze zdravotních důvodů nakrmený.