Co říkáte na ekologickou budovu Organica, která roste za Novou Karolinou?

Foto/raš/Výstavba Organicy za Forem Nová Karolina

OSTRAVA – Nejen mrakodrap Ostrava Tower, ale také ekologická budova Organica. Tak bude v nejbližším časovém výhledu vypadat okolí obchodního komplexu Forum Nová Karolina, kde právě v těchto dnech začaly práce na výstavbě Organicy.

Organica bude po jejím dokončení šestipatrovým kancelářským komplexem, kterému se dostane privilegia být doslova korunován horní otevřenou terasu se zelení. Kromě certifikace BREEAM Excellent, která je u Organicy zárukou šetrného provozu a udržitelnosti, slibuje investor akce upravit okolí budovy jako park s lavičkami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Za projektem stojí společnost Contera, která v Ostravě není neznámá. Firma v aglomeraci už vybudovala průmyslový park v Kunčičkách, kde dnes působí firmy Ikea, Adler, nebo HSF. Dále chystá otevření logistického parku v Hrušově, kde najde zázemí třeba Prazdroj. Uživatelem Organicy bude v budoucnu společnost Tieto Evry.

Vizualizace/Contera/Budoucí podoba budovy Organica

Psali jsme k tématu:

Brownfield v Ostravě-Hrušově se mění na moderní logistický park