Fanoušek jiné strany narušoval předvolební mítink Okamury

Ilustrační foto

BRNO – Na hlasitou hudbu vycházející z reproduktorů upozornila návštěvnice předvolebního mítinku Tomia Okamury. Ta narušovala zatím klidný chod shromáždění.

Na Zelném trhu se v neděli konal mítink jedné ze stran. To se nelíbilo odpůrci, který si postavil stánek na horní straně náměstí a pustil hudbu. Strážníci proto vyhledali dvaatřicetiletého majitele, který jim ochotně předložil rozhodnutí o záběru veřejného prostranství, bohužel i tak však hlasitou hudbou překročil zákon. „Muž narušil účastníkům pokojný průběh shromáždění,“ popisuje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na svou obhajobu muž podotkl, že hudbou vyjadřuje svůj nesouhlas s programem tohoto politického hnutí a sympatizuje s jinou stranou. Nakonec však na výzvu hlídky muziku vypl. Přesto bude muset podezření z porušení zákona o právu shromažďovacím vysvětlovat správnímu orgánu.