Mladík slíbil seniorce pomoc v domě, místo toho ji okradl o 25 tisíc korun a šperky

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Kriminalisté obvinili z krádeže šestadvacetiletého recidivistu, který v obci na Uherskohradišťsku okradl seniorku o 25 tisíc korun a šperky. Tentokrát může ve vězení pobýt až na tři roky.

V uplynulém týdnu navštívila pětašedesátiletá seniorka hřbitov na Uherskobrodsku. Pracovala tam parta dělníků a jeden z nich se dal s ženou do řeči. „Postupně se dozvěděl, že žena žije sama a že by potřebovala pomoct s pracemi v rodinném domě. Vyměnili si telefonní čísla s tím, že se mladík seniorce ozve,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V sobotu mladík seniorce skutečně zavolal a požádal ji, aby ho vyzvedla v Ostrožské Nové Vsi. Odtud zamířili do jejího domu, kde se začali domlouvat na vymalování dvou pokojů. „Během hovoru žena odešla na toaletu, čehož mladík využil a začal dům prohledávat. Ve skříni v obývacím pokoji našel obálku s 25 tisíc korunami, které dal do kapsy, a k tomu přibral ještě šperky. Po návratu z toalety mladík předstíral, že telefonuje a následně seniorce sdělil, že musí do nemocnice za matkou, která má zdravotní problémy,“ vylíčila Lenka Javorková.

Když odešel, žena zjistila, že byla okradena. Ihned proto zavolala na linku 158.

Podle popisu muže začali policisté po zloději pátrat. „Po chvíli spatřili mladíka shodného popisu na autobusové zastávce, kde po pár minutách přijel taxík, který ho měl vyzvednout. Mladík taxíkem neodjel, protože ho policisté kvůli podezření z krádeže peněz zadrželi,“ uvedla Javorková. Muž krádež zprvu zapíral, posléze se ale přiznal. Zajištěné šperky a peníze se tak vrátily zpět majitelce.

Z mladíka se vyklubal recidivista s osmi záznamy v trestním rejstříku. Z vězení se naposledy vrátil v červenci. „Uherskohradišťští kriminalisté muže v neděli obvinili z trestného činu krádež, za který trestní zákoník ukládá až tříletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Lenka Javorková.