Na prostějovský Severní obchvat vjedou první auta

PROSTĚJOV – Tolik očekávaná událost, která potěší všechny motoristy. Stavebním dělníkům se podařilo dodržet termíny a stavba vysněného a roky odkládaného Severního obchvatu je ve finále. První vozy vjedou na spojku ve středu 1. září.

Spojka mezi Olomouckou a Kosteleckou ulicí, která má odklonit část provozu z centra města a ulevit zejména Olomoucké ulici, zahajuje provoz. Kámen ze srdce tak spadne většině řidičů, kteří se potřebují dostat z jedné strany Prostějova na druhý a neuvíznout v zácpě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Trasa od Olomoucké ulice po odbočku na Smržice bude od středy uvedena do zkušebního provozu. Průjezdný bude i kruhový objezd na Kostelecké ulici,“ potvrdil náměstek primátora Jiří Rozehnal. Tím se velmi citelně uleví všem řidičům, kteří ve směru na Kostelec, potažmo Konici museli užívat objížďku po Olomoucké ulici přes Smržice nebo po Tiché. Průjezd Prostějovem na výpadovky by se měl zrychlit v řádu desítky minut.

Odbočit z Kostelecké na Smržice a Severní obchvat ale prozatím možné nebude. „Předpoklad dokončení mostu, a tím pádem zprovoznění celého obchvatu, je do konce prosince tohoto roku,“ dodává Rozehnal.

Od 1. 9. 2021 do 1. 12. 2021 bude uzavřena část silnice II/449 od křižovatky s II/366 po nový úsek silnice směr Smržice z důvodu přeložky silnice.