Narazili autem do sloupu, museli je vyprostit hasiči

BRNO – V jednu hodinu v noci z pondělí na úterý se stala těžká dopravní nehoda v Brně-Černovicích  na křižovatce Olomoucké a Tržní ulice, kde narazil do sloupu osobní automobil.

Hasiči z auta museli hydraulickými nástroji vyprostit dva lidi pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali je do péče záchranářů. „Ošetřili jsme mladého muže, který utrpěl těžká zranění. Kromě zaléčení a fixace bylo nutné jej zaintubovat a napojit na řízenou ventilaci. K další péči byl pak pacient převezen na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Druhý pacient, taktéž mladý muž, se zranil rovněž těžce. Pacient byl při vědomí, po zaléčení a zafixování jsme jej transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice u svaté Anny. Třetí pacient, muž středního věku, se zranil lehce. Po poskytnutí přednemocniční péče jsme jej převezli do Traumacentra Fakultní nemocnice Brno,“ popsala zásah mluvčí jihomoravských záchranářů. Hasiči na autě provedli protipožární opatření. Silnici očistili od uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu a odklidili poražený sloup. Příčiny nehody vyšetřuje policie. „Řidič nebyl při vědomí, takže jsme nemohli provést dechovou zkoušku.,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.