Nehoda u Nedakonic si vyžádala čtyři raněné, zasahoval i vrtulník

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Vážná nehoda uzavřela včera odpoledne silnici u Nedakonic na Uherskohradišťsku. Po střetu dvou osobních aut zůstala jedna řidička zaklíněna ve voze, pro druhého řidiče musel přiletět vrtulník. Informovala o tom mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

K havárii vyrazily dvě jednotky hasičů. „Po příjezdu na místo zjistili, že řidiči vozidla tovární značky Peugeot společně s dcerou pomohli ven z auta svědci. Stejně tak vytáhli ven z druhého vozu tovární značky Ford malé dítě sedící v autosedačce. Jeho maminka však ve vozidle byla zaklíněna tak, že ji z vozu vyprostili až hasiči s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ popsala Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Všichni čtyři účastníci nehody skončili v nemocnici. „Na místo byl povolán i vrtulník, který do nemocnice transportoval zraněného řidiče,“ doplnila Lucie Javoříková.

Hasiči provedli u obou aut protipožární opatření a odpojili autobaterie. Zasypali uniklé provozní kapaliny a nakonec uklidili úlomky a střepy ze silnice. „Příčina a okolnosti nehody jsou v šetření Policie ČR,“ uzavřela Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje