Některé části stavby na trase Osová-Bohunice budou zprovozněny dříve

Ilustrační foto

BRNO – Stavební práce na projektu Prodloužení tramvajové trati z Osové k univerzitnímu kampusu v Bohunicích jdou jako po másle, radní proto schválili záměr předčasného užívání některých částí. Od začátku září tak lidé budou moci využívat obnovené chodníky na Labské, vozovku na Jihlavské, část kanalizačních přípojek a část veřejného osvětlení.

„Přestože do konce výluk tramvají a trolejbusů zbývá ještě několik týdnů, spouštíme do provozu některé části stavby, které bylo možné dokončit v předstihu a ulehčit tak cestování alespoň na některých místech dříve, než jsme očekávali,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. Obyvatelé proto můžou od září znovu využívat ulici Jihlavskou, pod kterou již byl dokončen tunel a bylo tedy možné demontovat tři provizorní mosty. Zmizí také provizorní trasa pro pěší přes staveniště a budou obnoveny chodníky na ulici U Penzionu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Předčasné užívání znamená, že dokončené chodníky a silnice můžou využívat obyvatelé, i když ještě nebyla stavba dokončena a předána městu. Projekt, na kterém se pracuje, má za cíl prodloužit tramvajovou trať z Osové do kampusu v Bohunicích. Část této trati povede pod zemí. Se stavbou se začalo v roce 2019, první tramvaje by zde mohly projíždět v příštím roce.