Očkování v KASC končí, aplikováno bylo 70 tisíc vakcín

Prostějov – Velkokapacitní očkovací centrum v prostějovském Společenském domě po pěti a půl měsících končí. Zdravotníci v něm od půlky března do konce srpna aplikovali přes 70 tisíc vakcín. Bezproblémový provoz se podařilo zajišťovat po celou dobu díky nasazení osmi desítek pracovníků nejrůznějších profesí.

Velké prostory, snadná dostupnost i možnost bezplatného parkování. To byly hlavní přednosti velko-kapacitního očkovacího centra ve Společenském domě v prostějovské ulici Komenského. „Během jeho provozu zde bylo aplikováno přesně 71 252 vakcín a jsme rádi, že jsme za celou dobu nemuseli řešit nějakou mimořádnou událost. Naopak jsme se během těch uplynulých měsíců setkávali s pozitivním ohlasem na fungování očkovacího centra nejen ze strany klientů, ale i pracovníků,” těší vrchní sestru dětského oddělení Nemocnice AGEL Prostějov, Helenu Piňosovou, jež chod centra zajišťovala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pracovně se v očkovacím centru ve Společenském domě vystřídalo přibližně 80 zaměstnanců, od lékařů a zdravotníků, přes administrátory až po IT a provozní pracovníky. „Nejnáročnější částí bylo uvedení očkovacího centra do provozu a samozřejmě po celou dobu zajistit zdravotníky, jak ze strany zaměstnanců nemocnice, tak i externistů, kteří byli ochotní nám, i o víkendech a dovolených, vypomoci,” říká vrchní sestra s tím, že nejvíce se podařilo během jednoho dne aplikovat 624 vakcín. Jedním z naočkovaných v Prostějově byl například i olomoucky arcibiskup Mons. Jan Graubner.

Velkokapacitní očkovací centrum splnilo na maximum svůj účel a jeho ukončení se závěrem letních prázdnin má několik důvodů. „Podařilo se proočkovat ve velké míře všechny potřebné věkové skupiny a se stoupající proočkovaností populace přirozeně klesá zájem o vakcinaci. Od středy 1. září se očkování vrátí do prostor dětské ambulance na dětském oddělení, kde probíhalo již v prvních měsících letošního roku,” říká Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční.