Opilec rozvážel své známé v neosvětleném autě, před strážníky se snažil ujet

Ilustrační foto

BRNO – Riskantní jízdu předvedl devatenáctiletý řidič, který ve špatně osvětleném autě a ještě pod vlivem alkoholu v úterý v noci rozvážel své známé z oslavy. Nyní je v rukou republikové policie.

V Novolíšeňské ulici si hlídka kontrolující okolí všimla vozidla, kterému svítilo pouze jedno zadní světlo. Jelikož bylo ve tmě špatně vidět, strážníci pomocí modrých výstražných světel vyzvali řidiče k zastavení. Ten ale neuposlechl a ještě zrychlil. Jeho cesta však neměla dlouhého trvání, jelikož brzy vjel do slepé ulice. To už mu byli muži zákona v zádech. Poté, co vystoupil, nemohli si strážníci nevšimnout faktu, že je z něj cítit silně alkohol. Mladík však neustále tvrdil, že před jízdou nic nepil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Přistoupili jsme proto k provedení dechové zkoušky, která přinesla výsledek 1 promile,“ upřesňuje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Řidiči tak nezbývalo nic jiného, než přiznat, že na oslavě kamarádových narozenin vypil čtyři panáky tvrdého alkoholu. Snažil se z toho ještě vykroutit tím, že jen odvážel své kamarády z párty. Strážníci proto mladíka předali republikovým policistům jako důvodně podezřelého z trestného činu.