Policisté na Jindřihohradecku pátrali po muži se sebevražednými úmysly

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JINDŘICHOHRADECKO – Konec víkendu byl na Jindřichohradecku ve znamení pátrací akce. V neděli po čtvrté hodině odpoledne oznámila na linku 158 žena, že pohřešuje svého známého, který má dle ní sebevražedné sklony.

Jak uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová, naposledy se měl pohřešovaný pohybovat v okolí Nové Olešné u tamního rekreačního areálu. „Do pátrání po muži bylo nasazeno několik policejních hlídek, a to z Jindřichova Hradce, Nové Bystřice, Dačic a také policejní kynolog. Připojili se také dobrovolní hasiči z několika obcí a pátrajících tak bylo na tři desítky. Do akce také vzlétl policejní vrtulník,“ popsala Krausová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během několikahodinového pátrání začal pohřešovaný komunikovat se ženou, která vše oznámila, a to přes sociální sítě. „Z komunikace bylo patrné, že se v lesích muž zřejmě nenachází, díky informovanosti místních o pátrání se brzy ozval muž, který podle popisu pohřešovaného poznal a sdělil pátrajícím, že přišel do restauračního zařízení v obci na Jindřichohradecku, kde bydlí,“ sdělila policejní mluvčí.

Na místo vyrazili policisté a informace se ukázala jako pravdivá. „Z komunikace s mužem vyplynulo, že myšlenky na ublížení si opravdu má, a tak si ho do péče převzali přivolaní záchranáři,“ dodala Krausová. Pátrání tak mělo šťastný konec.