Přerovský babybox zachránil už čtvrté dítě

ilustrační foto

PŘEROV – S holčičkami v babyboxech se roztrhl pytel. Poté, co se rozezněl varovný signál, oznamující vložené dítě do skřínky, co zachraňuje život, v Prostějově, využila babyboxu i zoufalá matka v Přerově.

„Je to holčička, asi šestitýdenní, vzorně oblečená, s čepičkou s fialovými pruhy, zabalená ve fusaku s obrázky zvířat. Pojmenoval jsem ji Zoe, podle vnučky velkého mecenáše babyboxů Petra Bečičky z brněnské počítačové firmy 100MEGA Distribution,“ říká zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Holčička Zoe potvrdila moji zkušenost, že děti do babyboxu jsou často odkládány vzápětí po sobě. Nejprve to byl Jaroslav v Pelhřimově 23. srpna, následovala jej 24. srpna Barbora v Prostějově, a do třetice 27. srpna ve 13:36 v Přerově odložená Zoe. Kromě dudlíku k ní dárci přiložili i papírovou dokumentaci. Ví bůh, co se v hlavách nešťastných rodičů odkládajících děti děje,“ přemýšlí Hess, který se nazývá Babydědek Lu.

Přerovský babybox zachránil život už čtyřem miminkům.