Prvňáčků bude letos ve školách přes tři stovky

Do ZŠ Komenského nastoupí ve městě nejvyšší počet prvňáčků (foto: Miloš Šálek)

TRUTNOV – Prázdniny končí a nastává nejen podzim, ale především také začíná nový školní rok. Pro některé žáky to bude poprvé. Rodiče i starosta doufají, že proběhne bez uzavírání škol a jiných koronavirových opatření.

V letošním školním roce se na sedmi trutnovských školách včetně jejich odloučených pracovišť sejde okolo 320 prvňáčků. Celkem jde o čtrnáct běžných tříd a jednu třídu speciální. Nejvíce se jich otevírá na ZŠ Komenského a ZŠ Mládežnická v Horním Starém Městě, v každé půjde o tři třídy. Deset prvňáčků nastoupí do základní školy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, která se nachází v městské části Voletiny. „Já jsem strašně ráda, že moje dcera může zažít svůj první školní den v životě prezenčně, ne na dálku. A doufám, že se školy zavírat nebudou. Nedokážu si představit, jak se učí psát a počítat doma,“ říká mladá maminka z Trutnova Jana P.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.