Strážník Městské policie Ostrava získal titul mistra ČR v jízdě na koni

Foto/Adolf Horsinka pro MMO

OSTRAVA – Až potkáte v ostravských ulicích policisty jedoucí na koních, vězte, že na nich nesedí žádní amatéři se dvěma lekcemi kurzu „Pohled na svět z koňského sedla“. Ostravští strážníci totiž umí na koni jezdit extra dobře, což dokládá i několik čerstvě získaných medailí v tomto odvětví.

V sobotu 28. srpna se v Komenského sadech konal 23. ročník Mezinárodního setkání jízdních policií. Účastnilo se jej pět soutěžních týmů, a to týmy Městské policie Ostrava a Praha, Policie České republiky Brno a Zlín a jeden zahraniční tým jízdní policie z Polska.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Domácí tým Městské policie Ostrava nezklamal. Osmnáct jezdců předvedlo svůj um hned ve třech disciplínách. První disciplínou byl cross parkur, následovalo zrcadlové skákání dvojic a poslední, nejtěžší disciplínou byl speciální policejní parkur,“ řekl mluvčí Města Ostravy Lukáš Havránek.

Městská policie Ostrava má svá želízka v ohni každoročně. Strážníci letos obsadili dvě první a jedno třetí místo. Exceloval zejména Daniel Orsag, který skončil na prvním místě ve dvou kategoriích, a to zrcadlovém skákání dvojic a ve speciálním policejním parkuru. Rovněž v nejtěžší disciplíně, policejním parkuru, se na třetím místě umístila za Ostravu i Denisa Kolečková.

Dále sport v regionu:

Extrémní závod B7 dal z pátku na sobotu zabrat tisícům závodníků