V Litovli zahájí školní rok novým atraktivním oborem

LITOVEL – Střední odborná škola v Litovli má další zajímavý obor. Po pivovarníkovi teď mimo jiné nově nabízí studium budoucím fotografům. Mladí lidé tak mají na výběr už z devíti učňovských a studijních směrů, v nichž se mohou vzdělávat.

„Studenty naučíme nejen fotografovat, ale také výsledné fotografie upravovat. K dispozici jim bude kromě školního fotoateliéru i počítačová učebna s editorskými programy,“ uvedl Pavel Skácel, ředitel litovelské střední školy. Do prvního ročníku nového oboru nastoupí patnáct studentů z Olomouckého kraje i ostatních regionů. Učit se budou ateliérovou, reportážní i produktovou fotografii a mimo to také všeobecné vzdělávací předměty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Fotograf je čtyřletým studijním programem zakončeným maturitou. Odborným garantem litovelských studentů bude známý fotograf Lukáš Navara. „Obrovskou přidanou hodnotou bude to, že se studenti naučí pracovat se speciálními fotografickými programy, světly i s nápadem. Navíc se nebudeme věnovat jen fotografii digitální, ale také analogové, takže si vyzkoušíme práci v klasické temné komoře,“ přiblížil náplň studia fotograf Lukáš Navara.