V Přerově explodoval transporter! Kdo nastražil výbušninu?

Pyrotechnik-ilustrační fotografie, zdroj: Policie ČR

PŘEROV – Explozi, která včera vystrašila obyvatele Sušilovy ulice v Přerově, způsobil nástražný výbušný systém. Potvrdili to policejní pyrotechnici. Policisté po pachateli prozatím neúspěšně pátrají.

K explozi v bezprostřední blízkosti vozidla Volkswagen Transporter, který patří místnímu prodejci kol. „Na místo neprodleně vyrazili policisté s výjezdovou skupinou služby kriminální policie a vyšetřování, kteří na základě zjištěných skutečností na místo přivolali pyrotechniky. K osobě možného pachatele je z naší strany prováděno intenzivní šetření,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po celou dobu našeho vyšetřování této události byla ulice z bezpečnostních důvodů uzavřena. Na místě naštěstí nedošlo ke zranění žádných osob, ani škodě na dalším majetku v okolí místa exploze.

Příčina a okolnosti této závažné trestné činnosti jsou nadále předmětem prověřování. Podle prohlášení do médií majitel auta netuší, komu by mohl vadit a cítí se otřesený.

Pachatel je podezřelý z trestného činu obecného ohrožení, za které hrozí trest odnětí svobody od tří do osmi let.