Zahrajte si znovu počítačové hry vašeho mládí!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Taky jste v osmdesátkách hráli Pac-Mana, Prince of Persia a Lemmings? Chcete ukázat svým dětem, jak tyto hry vypadaly a společně si je zahrát? Tak to musíte vyrazit do Jihočeského muzea na interaktivní výstavu s PC hernou Retrogaming!

Výstava vám představí historii výpočetní techniky od počátků po polovinu 90. let 20. století. Největší pozornost věnuje počítačovým hrám a domácím počítačům a konzolím z 80. let, a to jak československým, tak i zahraničním. Vzpomenete si ještě, jaké hry tehdy frčely? Od Pac-Mana a Space Invaders přes Prince of Persia až k Doom a Street Fighter II. si řada z nich zachovala svou hratelnost dodnes, takže je vaše děti možná znají. Nakouknete do historie výpočetní techniky, IBM, Atari, Commodore, československých počítačích i herních konzolích a uvidíte časopisy, literaturu, herní plakáty, ale i informační panely o historii počítačových her.

Přijdete si zavzpomínat a zapařit stovky her do herny s historickými počítači, herním automatem a s moderními PC emulátory. Zábavná interaktivní výstava Retrogaming začíná v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích 3. září.