Zfetovaný mladík ve Zlíně zaútočil nožem na policistu

Foto: Policie ČR

ZLÍN – Až šest let ve vězení hrozí čtyřiadvacetiletému mladíkovi, který začátkem dubna pod vlivem alkoholu a marihuany chtěl napadnout v bytě své matky policistu. Komisař ho nyní obvinil z násilí proti úřední osobě. Dnes o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Útoku předcházel telefonát na linku tísňového volání policie od kamaráda obviněného muže. „Ten oznámil, že jeho známý má problém a potřebuje pomoct. Nic netušící muž ovšem v té době spal a neměl o telefonátu tušení. Se svým kamarádem se pár hodin předtím pohádal a měl z něj strach. Proto se posilnil alkoholem a pro jistotu si před usnutím schoval pod postel nůž,“ vylíčila Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do bytu na zlínském sídlišti dorazili policisté z prvosledové hlídky. Dovnitř je pustila matka mladého muže, který po zaklepání na dveře pokoje policistům otevřel. „V ruce za zády měl nůž s dvaceticentimetrovou čepelí, který bez varování zdvihl nad hlavu a naznačil bodnutí jednoho z policistů. Policista naštěstí včas zareagoval a útočníka zpacifikoval,“ sdělila mluvčí.

Mladíkovi v té chvíli kolovalo v krvi 1,1 promile alkoholu. Z rozhodnutí přivolané lékařky skončil muž na několik dní v psychiatrické nemocnici. „Z vyžádaného znaleckého posudku z oboru psychiatrie vyplynulo, že muž je schopen účasti na trestním řízení,“ dodala Monika Kozumplíková.