Do nového školního roku vstoupilo v Kroměříži bezmála 300 prvňáčků

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – První třídy šesti městem zřizovaných kroměřížských základních škol dnes zaplnili noví žáčci. S prvním školním dnem čekalo na školáky povinné testování, to ale dopadlo velmi úspěšně. Ze všech testů byl jen jediný neprůkazný.

Do lavic poprvé zasedlo 286 prvňáčků, což je méně než v předchozích letech. „Loni v září to bylo 323 dětí, v roce předchozím pak 325 dětí,“ doplnil vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek. Do devíti městem zřizovaných škol dnes nově přišlo 246 dětí. Loni jich bylo 284 a předloni 305.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do základních škol se dnes vydali také zástupci kroměřížské radnice, kteří prvňáčkům popřáli k slavnostnímu okamžiku. „Pro bezmála tři stovky nových školáků je dnešek významným životním předělem, kterým se mění dosavadní způsob jejich života. A platí to také pro jejich rodiče. Přeji všem, nejen prvňáčkům, aby se jim ve škole dařilo a bez problémů prošli právě začínajícím školním rokem,“ vzkázal starosta města Jaroslav Němec.

Děti se při návratu do školy musely prokázat buď dokladem o očkování proti nemoci covid-19, které absolvovaly minimálně před 14 dny, potvrzením o prodělané nemoci v posledních šesti měsících nebo negativním výsledkem individuálně absolvovaného testu. V případě, že žádné z těchto potvrzení neměly, musely se podrobit na místě antigennímu testu, který se bude v následujících dnech dvakrát opakovat. „Při dnešním testování se objevil pouze jediný problém, u jednoho žáka byl výsledek testu nejednoznačný, proto byl odeslán na kontrolní testování do nemocnice,“ oznámil mluvčí radnice Jan Pášma.

Foto: město Kroměříž
Foto: město Kroměříž