Festival vědy aneb užijte si největší vědecko-populární akci v Brně

Foto: VIDA! science centrum.

Užít si a zabavit se na vědeckém festivalu – znáte lepší způsob, jak oslavit začátek školního roku? Areál dopravního hřiště Riviéra Brno se stane první zářijový víkend centrem vědeckého dění, bude se zde totiž konat zábavná, vědecko-populární akce Festival vědy. Příležitost poznat vědecké instituce, muzea a science centra z Jihomoravského kraje budou mít jak malí, tak i velcí. Věda je totiž pro všechny!

A na co se můžete těšit? Třeba na nafukovací planetárium, které pro vás bude mít nachystaná Hvězdárna a planetárium Brno, nebo nejnovější traktor u stánku ZETOR Gallery. Vyrobit si můžete také 3D model Země, nebo vlastní raketu, či třeba stroj na náhodu – to vše s Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity. S Výzkumným ústavem veterinárního lékařství se vyfotíte termokamerou a s Knihovnou Jiřího Mahena najdete cestu ke knihám. Chybět nebude ani Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje a Městská policie. Přehled organizátorů však bude mnohem rozmanitější. Svůj program si pro vás připravilo i Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity, SAKO Brno, VIDA! science centrum a mnoho dalších.

O zábavu a množství zajímavých informací rozhodně nebude nouze. Přijďte se přesvědčit 3.-4. září 2021 od 9.00 do 18.00. Festival se koná v areálu Dopravního hřiště Riviéra, Bauerova 7, Brno. Vstupné je zdarma. Podrobnější informace o akci naleznete na webových stránkách Festival vědy.