Jeden kůň se popálil, druhý osudnou noc nepřežil

Foto ilustrační

JIČÍNSKO – Hasičské jednotky měly v noci plné ruce práce s požárem stodoly, majitel se obával, aby od ohně nechytlo také seno uskladněné nedaleko. V ohrožení se ocitla i jeho zvířata, jedno z nich bohužel uhynulo. Ráno místo začala zkoumat policie, škody jdou do sta tisíců.

Poslední den prázdnin krátce po půlnoci vyjíždělo pět hasičských jednotek do obce Boháňka k nahlášenému požáru stodoly. Když sbory dorazily na místo, byla celá v plamenech. Hasiči se snažili zabránit tomu, aby se oheň rozšířil na další objekt, kde bylo uskladněné seno. Ještě před příjezdem požárníků se majiteli podařilo vyvést z místa dva koně, z nichž jeden bohužel uhynul a druhý byl popálený. Šíření požáru bylo brzy zastaveno a jednotky hasičů se vracely okolo třetí hodiny ranní zpět na základnu. Co bylo příčinou požáru, je stále ještě v šetření. „Škoda, kterou požár způsobil, byla odhadnuta asi na jeden a půl milionu korun. Hodnoty ve stejné výši zůstaly uchráněny,“ dodává tisková mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.