Obchvatem Osové Bítýšky už od včerejška jezdí řidiči

Foto: ŘSD ČR

OSOVÁ BÍTÝŠKA – Obchvat Osová Bítýška na silnici I/37 na Žďársku byl včera odpoledne slavnostně uveden do provozu. V režimu předčasného užívání stavby tak začal sloužit řidičům dříve, než bylo původně plánováno.

Otevření 2834 metrů dlouhého obchvatu Osové Bítýšky proběhlo v úterý 31. srpna okolo 17. hodiny odpoledne. S měsíčním předstihem tak byla doprava převedena z objízdných tras zpět na silnici I. třídy. Díky obchvatu se nyní veškerá tranzitní doprava přesouvá mimo obec, což zlepší bezpečnost provozu, povede k výraznému snížení hluku a exhalací a celkově zvýší kvalitu života místních občanů.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Silnice I/37 v okolí Osové Bítýšky je nyní pro řidiče výrazně bezpečnější. Nově vedená trasa se vyhýbá zastavěnému území obce a došlo také k odstranění několika nehodových míst. U staré silnice byly problematické zejména příliš malé poloměry směrových oblouků, v rámci stavby tedy došlo k narovnání komunikace, aby byla umožněna plynulejší a bezpečnější jízda,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Stavba byla spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj za 214 mil. Kč bez DPH. Dokončovací práce a předávaní jednotlivých stavebních objektů budou probíhat i nadále až do jara příštího roku. Tyto činnosti by však již do plynulosti provozu výrazněji zasáhnout neměly.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR