Reálné gymnázium nese jméno Otto Wichterleho

PROSTĚJOV – Přírodovědně zaměřené reálné gymnázium nese od 1. září 2021  jméno geniálního chemika Otto Wichterleho, světově proslulého objevitele silonu a gelových kontaktních čoček, za jejichž vynález byl nominován na Nobelovu cenu.

Wichterlova práce byla úžasná. Stal se autorem více než 150 patentů a vynálezů, z nichž kromě silonu určitě připomeňme alespoň kontaktní čočky. To už byl členem mnoha mezinárodních organizací, nositelem řady mezinárodních ocenění a čestným doktorem ČVUT, Karlovy univerzity i zahraničních univerzit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Slavnostního otevření gymnázia pod novým názvem se dnes zúčastnili nejen zástupci města Prostějova, ale také členové rodiny Wichterlových. Konkrétně profesor Kamil Wichterle, který žije v Ostravě, a také Lambert Wichterle s manželkou Boženou, kteří žijí v Prostějově,“ sdělila tisková mluvčí města Jana Gáborová.