Jihlavské základní školy mají ode dneška téměř šest set nových prvňáčků

Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Dnešní den přišlo do prvních tříd v Jihlavě 587 nových žáčků, 159 dětí dostalo na letošní rok odklad. Na ZŠ Demlova přivítala prvňáčky primátorka Jihlavy Karolína Koubová, na ZŠ Jungmannova radní Daniel Škarka.

Všichni malí školáčci dostali do nové životní etapy jako dárek školní pomůcky a něco sladkého na zub. “Vám rodičům přeji, aby vaše děti ve škole našly to, co je bude nejvíce bavit a vy jim pomohli to rozvíjet,” uvedla primátorka. Školákům dále popřála, aby jim to, co je baví, přineslo radost do celého života.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V Jihlavě je 11 základních škol zřizovaných statutárním městem Jihlava, kam chodí celkem 5 370 žáků. Nový školní rok je už třetím školním rokem, který ovlivní koronavirová pandemie. Děti si do školy nesmí zapomenout roušky, ve třídách by se měly otestovat ještě 6. a 9. září. Testy nejsou povinné, ale kdo je odmítne, bude muset mít nasazenou roušku i při vyučování ve třídě. Testování se vyhnou jen plně očkovaní žáci.