V Žebětíně se otevírá školka postavená z kontejnerů

Zdroj: město Brno

BRNO – Mateřská škola Žabka v Žebětíně otevírá své brány 50 malým návštěvníkům. Stavba byla zhotovena v rekordním čase, práce trvaly rok.

Nová školka vznikla podél silnice Kamechy, jedná se o jednopodlažní, nepodsklepenou novostavbu montovanou z modulových velkoprostorových kontejnerů. Stavba se skládá ze dvou oddělení, každé pro 25 dětí, které mají šatnu, záchod, umývárnu, sklad pomůcek, výdejnu jídla a hernu. Kolem školky je dětské hřiště se zahradním domkem, obědy bude přivážet firma z centrální kuchyně. „Sídliště na Kamechách je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících částí města. Spolu s jeho růstem roste také poptávka po místech ve školkách a školách, kterou pomůže uspokojit nová Mateřská škola Žabka. Ta přispěje ke většímu komfortu místních rodin s dětmi, z čehož mám velkou radost,“ řekla primátorka Markéta Vaňková. Mateřská škola vyrostla za rok, z toho důvodu bude nejspíše město sahat po modulárních stavbách častěji. Z rozpočtu města šlo na výstavbu 27 milionů, na vybavení 1,7 milionu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.