Za zhoršené viditelnosti havaroval na D1 u Bohumína kamion

Foto/HZS MSK

D1 / OSTRAVA / BOHUMÍN – Včerejší vytrvalé a nárazové deště komplikovaly dopravu na území celé České republiky. Za automobily se na dálnici tvořily kvůli mokré vozovce oblaky vodní mlhy a zásadním způsobem snižovaly viditelnost pro řidiče.

Právě za těchto okolností havaroval včera u Bohumína polský kamion, který měl za sebou již dlouhou jízdu a mířil domů, do Polska. Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno hodinu a půl před středeční půlnocí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na dálnici D1 vyjely k záchranné akci tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z ostravských stanic Přívoz, Fifejdy a Zábřeh, odkud přijel také vyprošťovací speciál Bizon a mobilní kontejnerová dílna.

„Polský kamion MAN skončil kabinou ve středových svodidlech, tahač s návěsem se úplně zlomil do tvaru jedničky. Řidič naštěstí vyvázl jen s lehkým poraněním ruky,” řekl mluvčí hasičů, Petr Kůdela.

Hasičům zabralo opatrné vyproštění a odtažení kamionu Bizonem zhruba hodinu. Dálnice ve směru na Polsko byla zhruba hodinu zcela uzavřena. Také ve směru na Olomouc byl uzavřen rychlý pruh, protože do po nehodě něj zasahovala kabina kamionu.

Dále v regionu:

Moravskoslezský kraj má novou rozhlednu. Najdete ji na Novojičínsku