Budoucnost Kaska je v růžových barvách

PROSTĚJOV – Projekt rekonstrukce Kulturního a společenského centra v Prostějově vstupuje do dalšího dějství. Radní rozhodli o zahájení veřejné zakázky na projektovou dokumentaci. Kasko se tak postupně posunuje blíže ke své obnově.

Roky hrozilo, zda se Kasko zbourá a na jeho místě vyroste obchodní centrum. Díky iniciativě části prostějovských obyvatel, které k aktivitě vyburcoval zastupitel Jan Navrátil, a změně ve vedení města před čtyřmi roky se tak nakonec nestalo. Zastupitelé vypověděli investorovi smlouvu a začali jednat o tom, že Kasko na náklady města opraví.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jde o to, aby naše kulturní centrum odpovídalo své době, abychom připravili důstojný kulturně společenský stánek, na který budeme pyšní a kam lidé budou rádi chodit,“ říká primátor František Jura. Město chce nechat vytvořit projektovou dokumentaci pro rekonstrukci budovy.

„Nabídky budou pochopitelně hodnoceny na základě ekonomické výhodnosti. Při výběru bude rozhodující funkčnost a cena. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 8,5 milionu korun bez DPH. Projektová dokumentace by měla být připravena v termínu do 30. června příštího roku. Do rozpočtu na rok 2022 pak bude navržena částka dle výsledku zadávacího řízení. Nyní tedy proběhne zmíněné výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace, následně pak další řízení již na zhotovitele stavby,“ doplnil primátor František Jura.