Lážo Plážo Fest přinese na Štěrkáč nálož hudby a letní zábavy

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Druhý ročník hudebního festivalu Lážo Plážo Fest už klepe na dveře. Rekreační oblast Štěrkoviště v sobotu 4. září rozezní známí čeští interpreti a návštěvníci si budou moct užít koupání i další sportovní aktivity.

Festivalový areál se otevře už v 10 dopoledne. O dvě hodiny později zahájí hudební produkci Franc Alpa a následovat ho budou Medial Banana, John Wolfhooker, Vypsaná fixa, Kapitán Demo, Rybičky 48 a večer pak zakončí Ben Cristovao. Areál se uzavře ve 23 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Cestu na akci a z ní zajistí posilové spoje MHD. „V nočních hodinách budou moci návštěvníci festivalu odcestovat speciálně vypravenými spoji ze Štěrkáče ve směru Otrokovice, Malenovice, Zlín – náměstí Práce a Zlín Jižní Svahy. Jízdu bude možné uhradit přímo festivalovým náramkem. Přesné zastávky najdete na našem webu,“ sdělil organizátor Jan Svoboda.

Pro návštěvníky ze vzdálenějších končin bude připraveno provizorní parkoviště v místě dostihové dráhy tlumačovského hřebčína. „Z důvodu očekávaného zvýšení pohybu chodců dojde k jednodennímu dopravnímu omezení v podobě snížení rychlosti a zákazů zastavení v dané lokalitě,“ informovala Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního otrokovické radnice.

Po uzavření areálu začnou pořadatelé ještě v noci s úklidem. „I když se festival koná v sobotu, stavět se bude z logistických důvodů o den dříve. Oproti předchozímu ročníku nechceme běžný chod na Štěrkovišti nikterak omezovat. Prosíme však o opatrnost kolem festivalových staveb. Naopak s úklidem festivalu se začne ihned po ukončení programu tak, aby v nedělních dopoledních hodinách bylo Štěrkoviště plně uklizeno a připraveno pro běžný chod,“ ujistil Jan Svoboda.