Na dálnici D1 hořel návěs kamionu

Foto: HZS Jihomoravského kraje

VYŠKOV – Ve středu 1. září zasahovaly hasičské jednotky u požáru návěsu kamionu na dálnici D1 u Vyškova. Provoz musel být zastaven, událost se obešla bez zranění.

Operační středisko krátce před polednem přijalo informaci, že na 226. kilometru dálnice D1 hoří zadní část návěsu kamionu. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu a již za šest minut na místo přijel první zásahový vůz. Plameny zachvátily návěs u sjezdu z dálnice, naštěstí řidič duchapřítomně odpojil tahač a zabránil tak daleko větším škodám.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Hasiči proti plamenům nasadili několik vodních proudů a s pomocí pěny dostali požár pod kontrolu za 11 minut od příjezdu. S využitím termokamery hledali skrytá ohniska a požár zcela zlikvidovali,“ sdělil tiskový mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Také pomohli s přesunutím nákladu na přistavené vozidlo. Škoda se pohybuje kolem 400 tisíc korun, příčinou byla nejspíše technická závada. Na hodinu musel být zastaven  provoz na dálnici ve směru na Brno, ten byl obnoven v jednom jízdním pruhu krátce po 13. hodině. Na žádost policie ve večerních hodinách ještě hasiči přijeli provést oplach silnice.