Oheň z pračky způsobil požár v rodinném domě v Kvasicích

Foto: HZS Zlínského kraje

KVASICE – Čtyři jednotky hasičů vyrazily ve středu krátce před půl druhou odpoledne na ulici A. Dohnala v Kvasicích. Mělo tam dojít k požáru v rodinném domě. Informoval o tom mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Na požár upozornili sousedé, kteří si všimli černého kouře valícího se z okna. Oheň se šířil z pračky a oznamovatel se snažil požár uhasit. „V době příjezdu hasičů byla pračka v plamenech. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Dále byl vnitřní prostor přetlakově odvětráván a teploty konstrukcí byly měřeny termokamerou,“ popsal Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Požár se naštěstí obešel bez zranění, došlo jen ke škodám na majetku. „Škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena v předběžné výši 50 tisíc korun. Včasným zjištěním a oznámením byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2 miliony korun,“ dodal Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje