Peníze odeslal omylem na jiný účet. Žena je odmítla vrátit, teď čelí podezření z trestného činu

Ilustrační foto

JIHLAVA – Nechávat si peníze, které jí nebyly určeny, se nevyplatilo čtyřiadvacetileté ženě z Jihlavska. Díky chybně zadanému příkazu jí přišlo na účet 15 tisíc a ona je odmítla poslat zpět. Okradený muž získal peníze až poté, co se do věci vložili policisté.

O případu, který se stal na počátku letošního roku, dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. „Poškozený muž při zadávání platebního příkazu cestou internetového bankovnictví zadal chybně číslo účtu a odeslal tím patnáct tisíc korun na účet ženy. Když svoji chybu zjistil, ženu opakovaně kontaktoval, ta mu ale finanční hotovost nevrátila,“ uvedla Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jakmile muž pochopil, že po dobrém s ženou nic nesvede, rozhodl se obrátit na policii. Mladá žena peníze nakonec vrátila, podezření z trestného činu zatajení věci se tím však nevyhnula. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.