Povedená trojice kradla v obchodech a na balkonech, způsobila škodu za několik desítek tisíc korun

Ilustrační fotografie

TRUTNOVSKO – Nejen, že neoprávněně bydleli dva muži a jedna žena několik týdnů v jednom z trutnovských domů, ale také se dopustili 21 krádeží. Navíc oba muži již měli potyčky se zákonem. Celá trojice je nyní stíhána na svobodě.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, policistům se včera podařilo objasnit krádeže, ke kterým došlo v posledních deseti dnech v Trutnově. „Dva muži ve věku 23 a 26 let jsou obviněni z trestného činu krádež a porušování domovní svobody. Z dalšího trestného činu-neoprávněný zásah do práva k domu jsou navíc společně obviněni i s 23letou ženou,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krást vyrazili do několika trutnovských obchodů s potravinami a oblečením. Neobstáli před nimi, ani balkony, ze kterých ukradli lidem oblečení a další věci co na nich našli. Celkem měli způsobit škodu za necelých 35 tisíc korun.

Část odcizených věcí byla nalezena v domě, který neoprávněně obývali. Policisté si také proklepli pořádně evidence a hned bylo jasné, že oba muži se obdobných skutků dopouštěli v posledních třech letech. Proto jim teď hrozí pobyt za mřížemi v délce od 6 měsíců do 3 let. Ženě hrozí dvouleté vězení.