Šoféři pozor! Při odbočování na zelenou dáváte přednost chodcům

Ilustrační fotografie

HRADECKO – V královéhradecké metropoli se instaluje inteligentní dopravní systém. Řidiči buďte velmi obezřetní a nezapomeňte na to, že existuje dopravní předpis, který ukládá, dát přednost chodcům a cyklistům, i když vám na semaforu svítí zelená.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích § 70 zákona č. 361/2000, zní jasně: „Řízení provozu světelnými signály při řízení provozu na křižovatce znamená pro řidiče signál se zeleným plným kruhovým světlem “Volno” možnost pokračovat v jízdě, a dodrží-li ustanovení o odbočování, může odbočit vpravo nebo vlevo, přičemž musí dát přednost chodcům přecházejícím ve volném směru po přechodu pro chodce a cyklistům přejíždějícím ve volném směru po přejezdu pro cyklisty.”

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jako příklad můžeme uvést křižovatku ulic Střelecká a V Lipkách, kde apelujeme hlavně na řidiče jedoucí od Bavlny a odbočující vpravo směrem k nemocnici, aby byli obezřetní a byli připraveni na možnost procházení chodců a projíždění cyklistů, kteří mohou mít také zelenou,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

foto: Policie ČR