Tragická nehoda dvou cyklistů u Třeboně. Jeden z nich zemřel

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JINDŘICHOHRADECKO – Další tragická nehoda cyklisty se stala na Jindřichohradecku první školní den. Na cyklostezce u Třeboně se střetli dva cyklisté. Jeden z nich utrpěl zranění, s nímž byl letecky transportován do nemocnice. Během transportu však zemřel.

K nehodě došlo před jedenáctou hodinou dopolední. Osmasedmdesátiletý cyklista mířil na svém elektrokole směrem k obci Majdalena. „Přibližně jeden a půl kilometru za místní částí Leština u Nové řeky se pravděpodobně plně nevěnoval řízení jízdního elektrokola a z dosud nezjištěných příčin přejel vlevo do protisměrné části účelové komunikace, kde se střetl s přední částí protijedoucího jízdního kola cyklisty, který v důsledku střetu spadl s jízdním kolem do přilehlého příkopu,“ popsala policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Došlo ke zranění cyklisty na elektrokole, který byl následně po resuscitaci záchranáři přepravován leteckou záchrannou službou do Českých Budějovic. Během letu cyklista zemřel.

Dopravní nehoda je v šetření jindřichohradeckých dopravních policistů, kteří se okolnostmi úmrtí cyklisty na elektrokole dále intenzivně zabývají. „U zemřelého cyklisty, který měl za jízdy nasazenou cyklistickou helmu, byla nařízena zdravotní pitva,“ dodala Bílková Millerová.