V chráněné krajině v Brdech se rozdávaly pokuty. Neznalost zákona neomlouvá!

Na pořádek v CHKO dohlížejí příbramští policisté. Foto: Policie ČR

 PŘÍBRAMBěhem letních prázdnin řešili policisté v chráněné středočeské oblasti Brd celkem 82 porušení zákonů. Jednalo se hlavně o neoprávněná parkování a porušení zákazu vjezdu..

Podle informací policistů z oddělení Příbram-venkov, kteří na veřejný pořádek ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti Brdy již šestým rokem dohlížejí, někteří turisté ani nevědí, co se tu smí a nesmí. Například, i když se u lesa v chráněné oblasti nenachází značka zákaz vjezdu, nesmí se tam podle zákona o lesích s auty vjíždět a stát.

Budete-li přistiženi, hrozí vám ve správním řízení pokuta až pěti tisíc korun. Řidiči nesmí zastavit a stát na silniční vegetaci, což ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích. Na místě pak mohou policisté uložit pokutu až dva tisíce korun.

V menší míře se objevovaly i další přestupky jako alkohol za volantem. Jedenkrát se řešil i případ rozdělaného ohně na Valdeku. Za to nyní  hrozí viníkovi ve správním řízení až patnácti tisícová pokuta.

Středočeská část Chráněné krajinné oblasti Brdy se nachází na rozlehlém území o rozloze kolem 175 km². Na často nepřístupném terénu pomáhá strážcům zákona nová technika, terénní vozidla, čtyřkolky a drony. Starou octavíi pak od letošního léta vystřídala nová Škoda Kodiaq.

Rozdělat si v chráněné krajině táborák, nebyl dobrý nápad. Foto: Policie ČR