Z Jurkovičovy rozhledny se kochalo krajinou na 32 tisíc návštěvníků

Zdroj: visitroznov.cz

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Za letní prázdniny eviduje Jurkovičova rozhledna rekordní počet návštěvníků, a to 32 tisíc. Nejúspěšnější byl 5. červenec, kdy přišlo 890 osob. Pozadu nezůstalo ani Turistické a informační centrum, které navštívilo 12 tisíc lidí.

Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci nad městem již od svého postavení v roce 2012 patří mezi největší taháky Rožnova. To plně potvrdilo letošní léto, které přineslo nové rekordy. V červenci navštívilo rozhlednu 16 500 lidí a v srpnu 15 500 návštěvníků. „Zřejmě nám hrálo do karet, že lidé letos zkrátka hodně cestovali po tuzemsku, ale věříme, že v tom hrála roli také naše reklamní kampaň, kterou jsme před létem realizovali,“ konstatoval Martin Beníček, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Rožnov.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O letošních letních měsících ale pracovníci zaznamenali také dva další zajímavé rekordy. Nejmladším návštěvníkem bylo 2,5 měsíční miminko, které rodiče vynesli nahoru na vyhlídkový ochoz rozhledny, nejvzdálenějšími návštěvníky byli tři mladí lidé z Filipín.

Také Turistické a informační centrum si pochvaluje letošní prázdninovou návštěvnost. „V červenci a srpnu nás navštívilo lehce přes dvanáct tisíc lidí, což je jen o něco méně než v minulých letech, kdy to bylo kolem třinácti tisíc. Nejvíce se turisté a turistky ptají po trhací mapce, po turistických vizitkách a dalších suvenýrech, ale také po tipech na výlety ve městě i okolních Beskydech. Hodně také míváme obsazena kola i koloběžky z naší půjčovny,“ uvedla Tereza Foukalová z turistického informačního centra.

Další informace například o turistickém informačním centru, parkování ve městě, o akcích a atraktivitách města, ale také kompletní kalendář akcí či webkamery z města i okolí (Valašské muzeum v přírodě, Pustevny, Radhošť, sjezdovky v regionu) najdete na turistickém webu města.