Další osudy rodiny Papošů uvidíte ve filmu Cesta domů

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nový film Tomáše Vorla Cesta domů uzavírá vesnickou trilogii s filmy Cesta z města a Cesta do lesa. Vzdává hold životu na vsi, vesnickým tradicím a rodinnému sedlačení, soužití s přírodou a krajinou a boji proti rozpínavé civilizaci měst. Proč trvalo natáčení celý rok a jak se budou odvíjet osudy rodiny Papošů?

Natáčení se protáhlo zejména proto, že bylo třeba natočit život a přírodu ve všech ročních obdobích. „Snažili jsme se natáčet vše autenticky, čekali jsme, až uzraje pšenice, až vykvete řepka, až napadne sníh. Podařilo se nám natočit srnce v pšenici, jelena v říji, kachny nad rybníkem. Ale něco se zachytit nedá. Třeba letící ledňáček nad řekou, nebo blesk, jak rozštípne strom. To se musí dotvořit na počítačích 3D animací,“ vysvětluje režisér Vorel. Stejně jako předchozí dva filmy volné trilogie, i Cesta domů vznikala v téměř nedotčené oblasti v okolí Rabštejna nad Střelou. Zároveň odtud pochází i samotný scénář k filmu, který dal režisér dohromady z příběhů a historek, které tam slyšel, nebo sám zažil. „Při psaní mi pomáhali místní sedláci, lesníci a myslivci,“ doplňuje.

A tak se 9. září ve 20 hodin v Kině Kotva v Českých Budějovicích znovu sejdeme se zemědělskou rodinou Papošů, kterou opět hraje Bolek Polívka a Eva Holubová, rodinou Maráků v podání Tomáše Hanáka a Barbory Nimcové i revírníkem Ludvou ztvárněným Tomášem Vorlem jr. Chybět nebude ani Milan Šteindler jako předseda myslivců, nebo sám režisér Tomáš Vorel jako myslivec.