Dívka spolykala prášky, poté chtěla skočit z mostu

Ilustrační foto

BRNO – Městská policie společně s policistou v civilu zasahovala u případu osmnáctileté dívky, která chtěla spáchat sebevraždu skokem z mostu. Také si pořezala ruku žiletkou a spolykala antidepresiva.

Na mostě nad řekou Svitavou nedaleko Tomkova náměstí spatřil projíždějící řidič ženu, která stála za zábradlím z vnější strany a chystala se ukončit svůj život skokem. Neváhal proto a zavolal na linku 156. Na  místo dorazili strážníci městské policie, kteří zde našli dva muže a policistu v civilu, jak s dívkou komunikují. Strážnice navázala s ženou kontakt a zaujala tak její pozornost. Toho využili muži, dotyčnou chytili a přetáhli přes zábradlí do bezpečí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policista začal mladou ženu hned uklidňovat a strážníci přivolali záchranáře, poté ze služebního auta vytáhli deku a obvazový materiál,  jelikož si dívka pořezala zápěstí žiletkou. „Při poskytování první pomoci také připustila, že spolykala antidepresiva. Na místo dorazila sanitka, která si dívku převzala k dalšímu ošetření a převezla do nemocnice,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Případem se budou nadále zabývat republikoví policisté.