Muž ukradl věci za třicet tisíc, navíc opil nezletilého. Policisté jej obvinili ze tří trestných činů

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JIHLAVA – Hned tři trestné činy má na svědomí muž z Jihlavska. Poté, co jej policisté zadrželi za krádež batohu, zjistili, že před pár týdny poskytl alkohol nezletilému chlapci, který díky tomu skončil v nemocnici.

Podezřelý muž se v sobotu 28. srpna po šesté hodině večer pohyboval v areálu jihlavského sportovního centra, odkud vzápětí ukradl odložený batoh. „Majitel měl v batohu uložený mobilní telefon, kameru, objektiv, náhradní komponenty na skateboard, platební kartu, doklady a další věci. Krádeží mu vznikla škoda za necelých třicet tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policistům se podařilo zjistit, že se krádeže dopustil stejný člověk, který v polovině srpna na ulici Mostecká v Jihlavě nabídl alkohol nezletilému chlapci. Na opilého a agresivního hocha lidé tehdy zavolali policii. „Jeho špatný zdravotní a psychický stav si následně vyžádal přivolání zdravotnické záchranné služby. Hoch byl převezen do nemocnice, kde musel být hospitalizován, měl přes dvě a půl promile alkoholu,“ dodala Jana Kroutilová.

Sedmačtyřicetiletý muž si tento týden vyslechl podezření ze spáchání trestných činů krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podání alkoholu dítěti. Oba případy řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.