Pojďte šlápnout do pedálů a pomozte dětem. Charitativní cyklojízda startuje příští víkend

JIHLAVA – Velké i malé cyklisty čeká i letos cyklojízda v čele s Josefem Zimovčákem na vysokém kole. Tradiční cyklistická akce na pomoc nemocným dětem proběhne v sobotu 11. záři. Začíná se jako každoročně na náměstí v Telči, polovina trasy vede Jihlavou a závěr je opět v Telči.

Letos se pojede již jedenáctý ročník tradiční charitativní cyklojízdy Na kole dětem Vysočinou. Účastníci akce nejen prospějí svému tělu, ale dobrovolným příspěvkem zároveň pomohou hospitalizovaným dětem v jihlavské nemocnici. Není třeba ujet celý úsek, postačí projet vybranou trasu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Startuje se v 10 hodin dopoledne z náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Trať v celkové délce 77 kilometrů vede přes Třešť, Jihlavu, Batelov, Řásnou a končí opět v Telči. Celou trasu střeží policisté a připravené je i občerstvení. Trasu zvládnou jak senioři, tak děti. „Je to vždy příjemný výlet, na který se těší celé naše oddělení,“ zve primář dětského oddělení jihlavské nemocnice Martin Zimen.

Výtěžek z akce bude věnován pediatrickému oddělení Nemocnice Jihlava a nadačnímu fondu Na kole dětem na podporu onkologicky nemocných dětí. Další aktuální informace získají zájemci zde na stránkách, kde se zároveň mohou do 10. září zaregistrovat. Elektronickou registraci organizátoři upřednostňují, zúčastnit se je ale možné i bez ní.