Policisté vypátrali zloděje, kteří na Žďársku ukradli traktor za půl milionu

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Úspěchem skončilo pátrání po zlodějích, kteří letos v červnu ukradli na Žďársku traktor. Kriminalisté nejen dopadli dva pachatele, ale získali zpět i odcizený stroj. Muži byli obviněni z trestného činu a hrozí jim až pětiletý pobyt za mřížemi.

Traktor se ztratil v druhé polovině června z volně přístupné louky v obci Vojnův Městec na Žďársku. Kriminalisté vypátrali, že krádež mají na svědomí dva muži, jeden z Jihlavska a druhý z Pelhřimovska. „Kriminalistům se podařilo zajistit i odcizený traktor, který byl ukrytý v objektu v obci na Pelhřimovsku. Traktor si následně převzal zpět zástupce poškozené společnosti,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Muži při výslechu popsali, jakým způsobem krádež provedli a co dále plánovali s traktorem udělat. „Ve večerních hodinách přijeli na místo osobním vozidlem s připojeným odtahovým přívěsem, na který s traktorem najeli. Odcizený traktor poté přepravili do obce na Pelhřimovsku, kde jej ukryli ve stodole. Mladší z obviněných z něho odstranil identifikační prvky, vybrousil výrobní číslo a vyměnil zámky dveří kabiny, traktor měl v úmyslu využívat pro vlastní účely,“ dodala Jana Kroutilová.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou mužů. „Muži ve věku pětatřicet a jednapadesát let byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství, přičemž činem byla způsobena větší škoda,“ sdělil vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř. Starší z obviněných mužů byl navíc už v minulosti opakovaně odsouzen. Za spáchaný trestný čin mohou provinilci skončit na jeden rok až pět let ve vězení.